Ekonomi

Biotrend-Honeywell ortaklığından 60 bin metrik tonluk tesis

Anlaşma hakkında konuşan Biotrend Etraf ve Power Investments A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Salih Tuncer Mutlucan, dünyanın önde gelen firmalarının geri dönüştürülmüş atıkların kullanılması için önümüzdeki 5-10 yıl için dünyaya verdikleri taahhütler kapsamında geri dönüştürülmüş plastik eserlere olan talebin her geçen yıl arttığını belirtti. plastik.

“Türkiye’de kurmayı planladığımız gelişmiş geri dönüşüm tesisinin, bu talebi karşılayacak orijinal plastik hammaddesini geri dönüştürebileceği için sadece Türkiye’de değil dünyada da ilklerden biri olacağını görüyoruz. gerçek bir döngüsel ekonomi modeline olanak sağlıyor” diyen Mutlucan, bin ton atık işleme ve geri dönüşüm kapasitesi öngördüklerini söyledi.

Tesisin hammadde girdisinin Biotrend tarafından sağlanacağını belirten Mutlucan, “Tesisin devreye alma, devreye alma ve teknik destek hizmetlerini içeren modüler ekipman, teknoloji ve ilgili mühendislik işleri Honeywell UOP Limited tarafından sağlanacak. İzmir Bölgesi’nde kurmayı planladığımız ileri geri dönüşüm tesisini 2025 yılında hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

habereregli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu